Rozhovor s Helenou Krčkovou: Nábor 193 finančních pozic do Asahi Business Services
Přečtěte si rozhovor s Helenou Krčkovou, Account Director RPO v GoodCall, která v současnosti vede projekt v Asahi Business Service. Se svým týmem hledá pro Asahi Business Services v dlouhodobém projektu téměř 200 nových talentů v oblasti financí pro nově otevřené in-house oddělení Finance Business Services v Praze. V rozhovoru jsme se zaměřili na to, jak spolupráce probíhá, jaké pozice obsazují a jak se týmu na projektu daří.
Helčo, aktuálně pracuješ na jednom z největších projektů, který jsme v GoodCallu kdy měli, a to na projektu v Asahi Business Services (dále jen ABS). Jak se ti do projektu naskočilo a kolik lidí máš v týmu?
Naskočilo se mi krásně. Baví mě nábor pro FMCG společnosti i nábor finančních pozic, a to je přesně to, co v ABS momentálně děláme. V týmu mám momentálně 5 lidí, ale zároveň nám vypomáhá několik kolegů z GoodCallu.
Má nábor v ABS nějaké specifické výzvy, které se liší od jiných klientů?
Určitě, je to po dlouhé době nový projekt, kdy stavíme SSC (shared service centrum) od začátku. Na začátku jsme si museli nastavit spolupráci, parametry, průběh náboru, očekávání, reporting atd. Měli jsme velmi krátkou dobu na zaškolení a seznámení se s interními ABS systémy, takže tým musel být velmi agilní a naučit se vše za pochodu. S přibývajícími zaměstnanci a manažery roste komplexita požadavků a s tím se musíme vypořádat. Také k projektu nepřistupujeme jen jako tradiční dodavatel náborových služeb, ale součástí našich služeb je i Employer branding strategie, například vytvoření tzv. landing page a kompletní správa inzerce, performance marketingu na sociálních sítích i offline eventů.
Kolik pozic máte v rámci tohoto projektu obsadit?
Dohromady máme naplánovaných 193 pozic k obsazení.
Můžeš se s námi podělit, kolik z těchto pozic se vám už podařilo obsadit?
K 20. květnu máme obsazeno 88 pozic.
TIP: Přečtěte si, jak jsme skrze RPO zajistili 4 IT nástupy měsíčně pro Deloitte.
Jak dlouho trvá průměrně uzavření jedné pozice a obsazujete kandidáty převážně z České republiky, nebo převládá obsazování cizinců?
Nábor je plánován ve vlnách, děláme tranzici 7 zemí/clusterů a na každou z nich máme v podstatě 1-2 měsíce maximálně, včetně seniorních manažerů. V každém z týmů je minimálně půlka zaměstnanců hovořících lokálním jazykem, takže se bavíme o maďarštině, rumunštině, italštině, holandštině, polštině a dalších. Většina z kandidátů, které jsme zatím obsadili, už žili v České republice, ale máme i pár relokací a myslím, že jich bude přibývat.
Jaké nástroje se vám nejvíce osvědčily při vyhledávání a výběru kandidátů?
Nemáme velké množství relevantních kandidátů, takže většina kandidátů byla námi vyhledána na LinkedIn, nebo jobs.cz. Zkoušíme také další platformy a zahraniční job boardy.
Jaké výzvy jste museli překonat při práci s mezinárodními kandidáty a jak jste se s nimi vypořádali?
Nábor kandidátů mimo ČR je vždy složitější. Většina kandidátů je pasivních, tzn. námi oslovených. Musíme jim dát všechny informace o ABS a pozici, aby si udělali dobrý obrázek a mohli se rozhodnout, zda jim změna práce a stěhování do jiné země za to stojí. Pohovory jsou delší a celková komunikace trvá déle. Většina kandidátů bohužel nemá zájem kvůli rodinným vazbám, nebo dětem, které jsou ještě na základní škole. ABS si navíc zakládá na vyváženosti pohlaví, takže najít kandidáta odpovídajícího požadavkům pozice, ochotného se relokovat a se správným genderem je opravdový oříšek.
Práce v RPO je sama o sobě hodně pestrou záležitostí. Prozraď nám, co tebe konkrétně na tomto projektu nejvíce baví?
I když si to někdy nechci přiznat a ráda bych měla pohodovou práci, pravda je ta, že nesnesu stereotyp. Nerada pracuji na projektech, kde se nic nemění. Potřebuji se učit a posouvat se dál. ABS je pravý opak stereotypu. Od začátku je to velmi dynamické, rychlé, neustále řešíme nové výzvy, vyjasňujeme si požadavky, snažíme se s klientem vymyslet ten nejlepší přístup, jak splnit plán projektu. A to je něco, čeho si na ABS vážím, že s klientem vedeme vždy konstruktivní diskuze a snažíme se co nejefektivněji dojít ke společnému cíli. Já a můj tým jsme se už teď na projektu mnoho naučili a věřím, že všechny tyto zkušenosti nám v budoucnu budou velmi užitečné. A i přesto, že je to někdy opravdu náročné, mě a můj tým neopouští dobrá nálada a myslím, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že nás to moc baví.
Další zajímavé články
- RPO
Trendy v RPO a budoucnost náboru
06. 01. 2025 - RPO
Co klienty přivádí k RPO řešení
06. 01. 2025 - RPO
Na co se musí připravit RPO konzultanti
26. 11. 2024 - RPO
Hledáte parťáky do týmu? 3 tipy nejen pro hiring manažery, jak uspět při náboru
23. 10. 2024 - RPO
Měření úspěchu RPO: Kontext interpretace metrik - část 3.
21. 10. 2024 - RPO
Měření úspěchu RPO: Analýza metrik z pohledu klienta – část 2.
14. 10. 2024 - RPO
Měření úspěchu RPO: Jaké metriky nastavit a sledovat - část 1.
04. 10. 2024 - RPO
,,Myslím, že love brand jako takový hraje velmi zásadní roli" říká Dominika Radová, RPO Consultant at GoodCall
07. 08. 2024 - RPO
,,V rámci letošního roku směřujeme ke 47 pozicím," říká Tomáš Faust, RPO Account Director
17. 07. 2024